- Irma Rönkkö, Putous
Urho Kekkonen meni Venäjän presidentille valittamaan siitä, että Venäjällä on niin paljon känniläisiä. Tästä Venäjän presidentti, että "ei muuten pidä paikkaansa. Voimme mennä punaiselle torille ja annan sinulle Kalashnikovin ja saat ampua sillä niin monta känniläistä kun näet." Niin Urho ja Venäjän presidentti lähtivät punaiselle torille ja näkivät heti viisi känniläistä ryyppäämässä. "No ohhoh, empä olis uskonu" tokaisi Venäjän presidentti ja niin Urho Kekkonen ampui viisi känniläistä. Seuraavana päivänä Venäjän lehden etusivulla: "Kaljupäinen gangsteri ampui viisi suomalaista turistia".
Nimimerkki: @hauskat.asiat
Mitä huumeiden salakuljettaja sanoi tullissa?
- Kamalasti pelottaa.
– Miksi juuri siellä? Kiinnostui Ismo Leikola.
– Ei tarvitse pelätä, että nauraessa lirahtaa housuun.
Lähde: Vitsi on julkaistu Seiska.fi
vitsi-2492-1080x1350-luen-vitsikirjoja-vessassa.pngKuollut, mutta hyväntuoksuinen saari Ruotsissa on Dödö.
Lähde: Vitsi on julkaistu Seiska.fi
- Ostin kaupasta palapelin, mutta sen kokoamisesta ei tule yhtään mitään. Kaikki palat on ihan rupusia ja saman näköisiä. Ei tästä millään tule tuollaista pakkauksen kannessa olevaa söpöö tiikerin kuvaa!
Poikaystävä riensi blondin asunnolle auton renkaat vinkuen, ja hetken katsottuaan tyttöystävänsä touhua, selvensi hän hieman asiaa:
- Tämä on kylläkin muropaketti, eikä mikään palapeli.
Mistä tiedät yöllä, että vuoteessasi on lumiukko?
- Heräät aivan märkänä.
Myyjä:
Päivän pannu?
Rekkamies:
Eiii, kun yön ajanut
- Molemmat tuntuvat sitä paremmalta,
mitä lähempänä loppua ne ovat.