Jos vasen jalkasi olisi pääsiäinen ja oikea vappu, voisinko vierailla pyhien välissä?

Jos vasen jalkasi olisi pääsiäinen ja oikea vappu, voisinko vierailla pyhien välissä?

Mies meni työhaastatteluun. Haastattelu sujui kaikinpuolin hyvin, mutta haastattelijaa häiritsi kovasti se, että mies iski hänelle silmää koko ajan.
Lopulta hän pyysi miestä lopettamaan silmän iskemisen.
-En minä voi tälle mitään, minulla on jo pitkään ollut jotain vikaa silmässä, kertoi haastateltava.
-Mutta särkylääke auttaa siihen, hän jatkoi ja alkoi kaivamaan taskujaan.
Mies kaivoi taskustaan kondomipaketin toisensa jälkeen ja laski ne haastattelijan pöydälle, kunnes lopulta löysi lääkkensä, otti yhden ja silmänisku lakkasi välittömästi.
Haastattelija katsoi kondomipakettivuorta pöydällään ja sanoi miehelle:
-Näyttää siltä, että olette naistenmies, sellaisia ei meidän firmassa kaivata!
Mies kiirehti selittämään:
-Ei, ei. En ole mikään naistenmies. Mutta koittakaa joskus itse pyytää apteekista särkylääkettä ja iskekää silmää samalla!

Mikä on se väline, jolla satamaa lähestyvän sukellusveneen miehistö voi tiirailla, onko sataman kapakassa ilotyttöjä saatavilla?
- Horoskooppi.

Teron vastakohta on Antero

Missä vaiheessa presidentti väsyy itsenäisyyspäivän vastaanotolla?
- Heti kättelyssä

Nimimerkki: Instagram: @sport.joonas
Lähde: Kaveri kertoi

Pantiinko ajokorttisi hyllylle, kun ajoit kaikki nämä tytöt hulluiksi?

Varas hiipi talossa, kun kova ääni sanoi: "Jeesus seuraa sinua!" Varas jatkoi hiipimistä. "Jeesus seuraa sinua!" kuului taas.
Kauhistunut varas huomaa papukaijan häkissä: "Sinäkö sanoit, että Jeesus seuraa sinua?"
"Kyllä", vastasi kaija.
Varas kysyi helpottuneena: "Mikä sinun nimesi on?" "Musti" vastasi papukaija.
"Musti! Onpa typerä nimi", vinuili varas.
"Kuka idiootti antaa papukaijalle nimeksi Musti?!" "Sama idiootti, joka antaa rottweilerille nimeksi Jeesus" papukaija vastaa.

Eräs moottoripyörämies kuoli. Hänen Hondansa oli ollut hänelle kaikki kaikessa. Taivaan portilla hän kysyi Pietarilta,

että saisiko hän ottaa hondansa taivaaseen. Pietari vastasi että tässä Firmassa kenelläkään ei ole etuoikeuksia.

Hondamies tyytyi kohtaloonsa ja asteli portista sisään. Eräänä päivänä hän oli kävelylyllä ja näki kaukaisuudesta lähestyvän jotain. Hän odotti ja kohta hänen ohitseen pyyhälsi Harley Davidsson, jota ajoi pitkätukkainen mies aurinkolasit silmillä ja parta hulmuten.

Asiasta siuvaantunut hondamies juoksi Pietarin luokse ja kysyi, että miksi tuo yksi kaveri saa jaa moottoripyörällä vaikka juuri sanoit ettei kenelläkään ole etuoikeuksia!!?? Pietari vastasi, että niin niin, mutta hän on omistajan poika...

Missä piilottelet siipiäsi?

Mitä eroa on h*oralla ja asianajajalla?
- H*ora lopettaa sinun huijaamisen kun kuolet

Kameli ja norsu tapasivat.

Norsu kysyi:
Miksi ihmeessä sinulla on tissit selässä?

Kameli vastasi:
Tyhmä kysymys sellaiselta, jolla on k*rpä keskellä naamaa.