Kuinka monta herätystä käytät arkisin?

Kuinka monta herätystä käytät arkisin?
– 0
– 1
– 2–4
– 5–7
– 8–10
– 10+
– En herää

Miksi Rölli ei päässyt ripille?
- Siltä puuttui tilipitappirippipappi

Nimimerkki: @jaaakkoladaniel_

Kaksi miestä oli kalassa. Toinen sai jättisuuren lohen, mutta heitti sen takaisin mereen.
- Miksi teit noin? ihmetteli toinen.
- Ei minulla ole varaa syödä lohta!

Lähde: Vitsi on julkaistu Seiska.fi

Katsoisinpa kieroon, niin näkisin sinut kahdesti.

Helsinkiläisrouva hieroi vuokrasopimusta savolaisisännän kesämökistä ja halusi tietää, miten mökki oli varustettu.
- Miten on, tuleeko vesi sisään ja meneekö ulos?
- Ei tuu eikä mää, isäntä vastasi. Männä kesänä minä väsäsin siihen uuven katon.

Lähde: raimotuomainenfi

Nainen käveli apteekkiin ja pyysi miesapteekkarilta syanidia ja nopeasti.

Myyjä luonnollisesti huolestui moisesta pyynnöstä ja kysyi:
"Miksi ihmeessä te tarvitsette syanidia?"

Nainen selitti, että hän tarvitsi sitä myrkyttääkseen miehensä. Apteekkarin silmät levisivät ja hän sanoi: "En minä voi antaa teille syanidia miehenne tappamiseen! Se on vastoin lakia! Menettäisin lupani ja joutuisimme molemmat vankilaan! Ei missään nimessä - en voi myydä teille syanidia!"

Nainen kaivoi laukkuaan ja veti esiin valokuvan, jossa hänen miehensä oli sängyssä apteekkarin vaimon kanssa. Apteekkari katsoi kuvaa ja vastasi: "Miksette heti sanonut, että teillä on resepti."

Mitä eroa on blondilla ja teräksisellä pöydällä?
- Teräksisen pöydän jalkoja on vaikea levittää.

Mitä kattila kysyi paistinpannulta?
- Oletko pannu?

Naisautoilija pysäytti miesautoilijan, ruuvasi ikkunan auki ja sanoi:
"Sika, sika!"

Miesautoilija ruuvasi ikkunan auki ja sanoi
"Lehmä, lehmä".

Mies jatkoi ajoaan ja törmäsi tiellä olevaan sikaan.

Mitä kisaa ei voita nopein juoksija?
- Uimakisaa!

Nimimerkki: Risto-Juhani

Keski-ikäinen pariskunta Lapista kaipasi etelän lämpöön. Niinpä he päättivät matkustaa Mallorcalle vieläpä samaan hotelliin jossa olivat viettäneet hääyönsä 20 vuotta sitten. Miehellä oli vapaata, joten hän matkusti päivää aikaisemmin. Saavuttuaan perille hän huomasi, että hotellihuoneessa oli tietokone ja hän päätti lähettää vaimolleen sähköpostiviestin. Yksi kirjain sähköpostiosoitteessa meni kuitenkin väärin ja posti päätyi papin leskelle, joka juuri tullut miehensä hautajaisista kotiin ja halusi läpikäydä saapuneen postin sisältävät surunvalittelut sukulaisilta ja ystäviltä.

Lesken poika löysi hänet pyörtyneenä tietokoneen ääreltä ja luki näytöltä: Rakkaalle vaimolleni. Olen juuri saapunut perille. Tiedän, että yllätyt kuullessasi minusta. Niillä on tietokoneet täällä nykyään ja sähköpostia saa lähettää läheisillle ja tutuille. Olen juuri kirjautunut sisään. Kaikki on valmista sinun huomista saapumistasi varten. Odotan innolla tapaamistasi. Toivottavasti pääset tänne yhtä vaivattomasti kuin minä.

P.S. Täällä on todella kuuma.