Mikä on saunojien suosikki kala?

Mikä on saunojien suosikki kala?
– Vastarannan kiiski
Mitä espanjalainen sanoi, kun hän oli nähnyt hyvän powerpoint esityksen?
– Buenos dias

Nimimerkki: kakat housussa
27.05.2025VitsitJaa
Mikä on Afrikan maukkain maa?
– Murkina Faso

Lähde: https://www.youtube.com/watch?v=RLMC0f28Tfs
10.10.2022VitsitJaa
Poliisi näkee naisen kantamassa kahta suurta säkkiä. Toisessa säkissä on reikä, josta tipahtelee 50 euron seteleitä.
Poliisi kysyy naiselta: ”Mistä olet saanut kaikki nämä rahat?”
Nainen vastaa: ”Taloni takana on golfkenttä ja kun golffareiden pitäisi päästä vessaan,
he työntävät peniksensä aitani raosta ja pissaavat pihalleni. Se on ongelma, koska kasvini kuolevat.”
Poliisi kysyy: ”Mitä teitte asialle?”
Nainen kertoo: ”Otin oksasakseni ja odotin aidan takana. Kun golffari työnsi peniksensä aidan raosta
otin siitä kiinni ja uhkasin leikata sen poikki jos hän ei maksa minulle.”
”Ihan reilu peli” poliisi sanoo. ”Mitä toisessa säkissä on?”
Nainen vastaa: ”Kaikki eivät maksaneet…”
27.09.2023VitsitJaa
Miksi miehet eivät voi olla sekä hyvännäköisiä että älykkäitä?
– Koska sitten he olisivat naisia.
04.12.2023VitsitJaa
Basisti oli matkannut Pariisiin. Naisen puute alkoi yllättäen vaivata kesken matkan, joten hän suunnisti lähimpään bordelliin ja alkoi kysellä emännältä hintoja. Kolmannen kerroksen 500 frangia, toisen 200 frangia ja jopa ensimmäisen kerroksen 100 frangia puolelta tunnilta olivat kuitenkin liikaa basistin matkakassalle. Tuskastuneena emäntä lopulta mainitsi kellarissa olevan yhden 10 frangin naisen. Tästä ilahtuneena basisti maksoi ja suuntasi kellariin.
Kellari oli pimeä, mutta eräässä nurkassa näkyi vuode, jolla makasi nainen. Basisti hyppäsi sänkyyn ja hoideltuaan homman suuntasi jälleen portaita ylös. Tiskillä hän totesi emännälle:
– Ilmeisesti alakerran naisella ei ole ollut pitkään aikaan asiakkaita, näytti tekevän hänelle niin hyvää, että vesi valui silmistä.
Emäntä huusi takahuoneeseen:
– Jacques hei, käypä tyhjentämässä alakerran nainen – kuuluu olevan täynnä!
18.09.2023VitsitJaa
Mikä on suosittu karjalainen miestenlehti?
Avot akka.

02.12.2020VitsitJaa
Näytät tytöltä, joka on kuullut kaikki iskulauseet, joten ei kai yksi lisää haittaa?

04.07.2022VitsitJaa
Ensimmäinen poika sanoo:
– Meidän isäpä on niin nopea, että kun isä tiputtaa omenan kerrostalon viidennestä kerroksesta, ehtii isä ottaa sen kiinni alhaalta.
Toinen poika sanoo:
– Meidän isä onkin niin nopea, että kun isä juoksee taloa ympäri, niin voi nähdä hänen takapuolensa vielä vilahtavan sen nurkan taakse jonne isä suuntaa.
Kolmas poika sanoo:
– Vaan meidän isäpä on niin nopea, että kun siltä loppuu neljältä työt niin se on jo varttia vaille kotona.

21.08.2020VitsitJaa
Vaimo: Näetkö tuon humalaisen miehen tuolla?
Mies: Näen, mitä hänestä?
Vaimo: Hän on ex-mieheni, erosimme kymmenen vuotta sitten.
Mies: Hän juhlii sitä vieläkin?
26.05.2023VitsitJaa
Kuulin, että meidän suvussa on dementiaa,
en nyt vaan muista kenellä.

24.10.2022VitsitJaa