– Miehesi taitaa pitää minusta, sanoi anoppi tyttärelleen. – Hän lupasi opettaa minulle huomenna minulle jonkin kivan pelin. – Aijaa, minkä pelin? – Venäläisen ruletin
Mummo ja pappa istuivat aamukahvilla. Pappa luki lehteä. – Se on sitten Virtasen mammakin kupsahtanut. – Älä juksaa, mummo ihmetteli. – Eihän se ollut kun vasta 83 vuotias. Mihin se kuoli? – Ei oo pantu, pappa vastasi. – Apua! Voiko siihenkin kuolla? Mummo hätääntyi. – Se taitaa sitten olla lähtö meikäläiselläkin!
Mitä eroa on käkikellolla ja ruotsalaisella?
Käkikelloa vedetään edestäpäin ja se sanoo ”tik tak”, mutta ruotsalaista vedetään takaapäin ja se sanoo ”tack tack”
Kremlin mukaan Toveri -Maria Zakharovan korjausleikkaus miehestä naiseksi ei ole kovin onnistunut, kun kives hiertää! Kuten ei toveri Jelena Välbelläkään, jolla tuntuu olevan koko ajan hiekkaa vaginassa! Kreml on syvästi huolissaan Zakharovan ja Välben vahvasta hormoonisängestä, kun on sen verran karskia karvaa etteivät partakoneet kestä! Maria Zakharova totesi: ”Alakerta” rehottaa kuin villeimmällä hippi-luomumaturella ja leuka puskee karvaa niin, että jyrinä käy! Eikä sheivaaminen innosta minua… niin ja, nänneihin koskee, ne ovat kuin kolme pientä ryppyistä vihreää Putinin päätä!” Jelena Välbe totesi: ”Helvetinmoista tureikkoa, ”alakerta”, äyttää ihan Rasputinilta! Eikä sheivaaminen innosta ja lapanen haisee hanurille, sitäpaitsi tykkään myös näistä viiksistä ja selkäkarvoituksesta”! Näin totesivat Maria Zakharova ja Jelena Välbe, kun heiltä kysyttiin sitä että: ”Miksi housut ja monot eivät sovi?!”