Ihmisyöjä oli saanut viidakossa kiinni kaksi ulkomaalaista turistia, suomalaisen ja ruotsalaisen. Pata oli kuumana ja keittäminen alkoi. Ensiksi ihmissyöjä aloitti keittämään ruotsalaista. Kolmen päivän keittämisen jälkeen ihmisyöjä maistoi keitostaan. – Hyi h*lvetti, tämä maistuu aivan p*skalta. Hän jätti ruotsalaisen syömättä ja laittoin suomalaisen uuteen pataan kiehumaan kolmeksi päiväksi. Kolme päivää oli kulunut, kun kannen alta kuului koputus: – Hei, onko sulla lainata vihtaa mulle.
Isä kysyi 13-vuotiaalta pojaltaan, tiesikö hän mitään kukista ja mehiläisistä. – En halua tietää, vastasi poika ja purskahti itkuun. Isä ihmetteli suuresti ja kysyi, että mikä on hätänä. – Voi isä, poika sopersi: Kuuden vanhana sain kuulla ”Joulupukkia ei ole olemassa” -puheen. Seitsemän vanhana sain kuulla ”Pääsiäispupua ei ole olemassa” -puheen. Kahdeksan vanhana sain kuulla ”Hammaskeijuja ei ole olemassa” -puheen. Ja nyt yrität kertoa, ettei aikuiset oikeasti harrastakaan seksiä. Minulle ei jää enää mitään, mitä odottaa elämältä!
Kaksi ruotsalaista oli hirvimetsällä. Toinen heistä lyyhistyi yhtäkkiä maahan ja meni tajuttomaksi. Hänen toverinsa soitti heti kännykällä hätänumeroon ja sanoi: ”Kaverini kuoli! Mitä minä teen?”
Hätänumerosta vastatiin rauhoittelevalla äänellä: ”Älä hätäile, minä autan. Varmista ensin, että hän tosiaan on kuollut.”
Puhelin vaikeni, kunnes kuului kova pamaus.
Ruotsalainen palasi puhelimeen ja sanoi: ”Valmista. Mitä sitten?