Mitä tarvitset jos haluat saunoa rauhassa?

Mitä tarvitset jos haluat saunoa rauhassa?
- Vastamelukuulokkeet

I'm afraid for the calendar

Miehet käy p*sk*ll* ja naiset lady gagalla.

Mitä yhteistä on blondilla ja Ikean huonekaluilla?
- Molemmat ovat hyvän näköisiä, mutta heti kun viet ne kotiin, jalat levähtää auki ja kohta huomaat että ruuveja puuttuu

Katos, kärpänen katos!
No, nyt se katos.

Blondi meni parturiin korvalappustereot korvilla. Istuessaan parturin penkille hän sanoi:
- Korvalappustereoita ei saa ottaa pois tai minulle tapahtuu jotain kauheaa.
Parturi kävi leikkaamaan blondin hiuksia. Kotvan kuluttua blondi nukahti. Parturi ajatteli, että
korvalaput ovat edessä ja että kyllä ne voi ottaa ne pieneksi hetkeksi pois. Hetken kuluttua parturi huomaa kauhukseen,
että blondi on kuollut. Parturi mietti mitä pitäisi tehdä ja päättää kuunnella mitä korvalappustereoista kuuluu...
"Hengitä sisään, hengitä ulos, hengitä sisään, hengitä ulos..."

Nainen käveli metsässä ja kompastui yhtäkkiä johonkin, joka lähemmän tarkastelun jälkeen paljastui öljylampuksi. Kun nainen pyyhki sitä hieman, tuli tietenkin henki esiin. "Saanko nyt kolme toivomusta?" nainen kysyi.
"Et", vastasi henki, "huonojen aikojen ja devalvaation ja muun sellaisen takia saa nykyään esittää vain yhden toivomuksen... No, mikäs se olisi?" No siinä tapauksessa haluaisin rauhan Lähi-Itään", sanoi nainen ja kaivoi esiin kartan. "Näetkö tämän kartan? Haluan, että nämä maat lopettavat taistelemasta keskenään."

Henki katsoi karttaa ja sanoi: "Voi herranjestas sentään, nämä maathan ovat tapelleet keskenään jo tuhansia vuosia. Luulenpa, että asialle ei ole mitään tehtävissä. Olen hyvä, mutta en NIIN hyvä. Toivo jotain muuta."

Nainen mietti hetken ja sanoi: "En ole vielä onnistunut tapaamaan sitä oikeaa miestä. Miestä joka on ajattelevainen ja rakastavainen, joka ottaa muut huomioon, osaa laittaa ruokaa ja tekee puolet kotitöistä. Joka on uskollinen, hyvä sängyssä, eikä katso urheilua koko ajan. Lyhyesti sanottuna ihanteellinen elämänkumppani."

Henki oli hetken aikaa hiljaa ja murahti sitten: "Näytäpäs vielä sitä v*tun karttaa..!"

Miksi lääketieteen opiskelijoiden juoksukilpailu meni hulinaksi?
- Hammaslääkäriopiskelijat nähtiin oikomassa

Setä: Sedän kirje pitäisi viedä postilaatikkoon, viitsitkö Kalle viedä sen?
Pikku-Kalle: Ok, se sopii.
Setä: Mutta tiedätkö, mikä ero on postilaatikolla ja norsun p*rseellä?
Pikku-Kalle: En taida tietää?
Setä: Taitaakin olla parasta, että vien itse kirjeen laatikkoon...

Miksi ruotsalaiset eivät pelaa piilosta?
- Koska kukaan ei halua löytää heitä.

Nimimerkki: ChatGPT
Lähde: ChatGPT

Tänään sataa kuuroja, huomenna ehkäpä jo sokeita.