Nuoret miehet olivat matkalla lavatansseihin

Nuoret miehet olivat matkalla lavatansseihin. Poltinkoskella he huomasivat, että varusteista puuttui se tärkein.
Miehet poikkesivat kyläkauppaan ja sanoivat: ”Otetaan paketti juomunäkkiä”.
Kauppias meni varastoon ja palattuaan sanoi: ”Meiltä lötyy vain koulunäkkiä”.
Miksei Hollywoodissa ole mustikoita?
Sylvester Stallone!

Lähde: kuulin jostain
26.09.2022VitsitJaa
Unohda supersankarit. Minä alan sinun sankariksesi.
05.03.2023VitsitJaa
Suomalainen, ruotsalainen ja norjalainen istuivat junassa. Ruotsalainen kävi kerskumaan, että ruotsissa henkselit ovat niin vahvoja, että niitä pystyy käyttämään köyden vetoon. Norjalainen sanoi taas, että norjalaiset henkselit olivat niin vahvoja, että niitä pystyi käyttämään kuorma-auton veton. Suomalainen ei sanonut mitään. Yht äkkiä juna lähti taaksepäin… Suomalainen samoi: Oho, henkselini taisivat jäädä rautatieaseman oven väliin.

17.12.2020VitsitJaa
Jänis menee autokauppaan ja kysyy: ”Onks porkkanoita?” Kauppias katsoo jänistä hölmistyneenä ja ärähtää: ”Ei, tämähän on autokauppa.” Jänis lähtee pois, mutta palaa jälleen seuraavana päivänä kysyen: ”Onks porkkanoita?” Jälleen kauppias vastaa, että porkkanat eivät kuulu autokauppaan. Sama meno jatkuu useamman päivän ajan: joka päivä jänis kysyy ”Onks porkkanoita?” ja joka päivä kauppias kyllästyneenä ilmoittaa, että porkkanoita ei myydä.

Kun jänis jälleen kerran saapuu kauppaan ja kysyy porkkanoita, kauppias lopulta vimmastuneena karjaisee: ”Jos tulet vielä kerrankin kysymään porkkanoita, niin naulaan sinut korvistasi tuohon oveen!” Jänis luikkiin pakoon, mutta palaa seuraavana päivänä kysyen: ”Onks nauloja?” Kauppias vastaa, että ei ole. Jänis tuumaa hetken ja kysyy: ”Onks porkkanoita?”

Nimimerkki: ****
Lähde: Hauskuuus, Instagram

25.02.2022VitsitJaa
Mitä Jeesus käytti matkan aikana?
– Hese kieltä!
29.09.2023VitsitJaa
Mikä on vihreä ja roikkuu puussa?
– Raaka apina
21.11.2023VitsitJaa
Miksi sanotaan lumiukkoa kesälomalla?
– Vedeksi!

Nimimerkki: Risto-Juhani
01.12.2024VitsitJaa
Mitä matto sanoi toiselle?
– Ei mitään

Nimimerkki: jaculi
02.07.2024VitsitJaa
Miehet käy p*sk*ll* ja naiset lady gagalla.

19.11.2020VitsitJaa
Vielä yksikin tuollainen suudelma Risto, niin olen ikuisesti sinun
– Kiitos varoituksesta Marja

Lähde: Vitsi on julkaistu Seiska.fi
29.04.2024VitsitJaa