Mitä yhteistä on oravalla ja pianolla

Mitä yhteistä on oravalla ja pianolla?
- Molemmat alkaa p:llä paitsi orava

Pikku-Kalle oli isänsä kanssa katsomassa uimakilpailuja. Kuuluttaja kuulutti, että seuraavana vuorossa on naisten rintauinti. Tällöin Pikku-Kalle kuiskasi isälleen: "Mitä ihmettä? Eivätkö ne saa käyttää käsiään?"

How does Mario surf the internet?
- With web Bowsers.

Mikä on Maija Mehiläisen isän nimi?
- Faija Mehiläinen

Chuck Norris ei tarvitse koskaan vasaraa.
Naulat menevät itse paikoilleen.

Mitkä olivat ensimmäiset juustot paratiisissa?
- Adam ja Edam!

Nimimerkki: Risto-Juhani
Lähde: Vitsi on julkaistu Seiska.fi

Mitä yhteistä on soijapavuilla ja dildolla?
- Molempia käytetään lihan korvikkeena.

Kuinka muutetaan kissa lehmäksi?
- Tietenkin menemällä sen kanssa naimisiin.

Mitä tehdään kun ilotyttö kuolee?
- Pesän jako.

Vampyyri ja ihmissusi olivat hautausmaalla. Äkkiä he näkivät, miten luuranko käveli käytävää pitkin.
Vampyyri sanoi:
- Tuo tyyppi on tainnut menettää kasvonsa.
Ihmissusi tuumi siihen:
- Ei. Minusta sitä vaivaa pikemminkin karvanlähtö.

Pari turistia oli tutustumassa Pariisiin. Äkkiä he seisoivat erään pienen ravintolan edessä ja lukivat kyltistä seuraavan tekstin: "Täällä saatte mitä tahansa toivomaanne ruokalajia."

Koemielessä ryhmä astui ravintolaan ja jokainen esitti jonkin erikoisen toiveen: kengurupaistia tai käärmeenselkää tai antiloopinkieltä. Hetkisen kuluttua oli tarjoilija tuonut pöytään kaikki pyydetyt ruokalajit. Silloin eräs turisteista kutsui hänet luokseen.

"Eikö Teillä koskaan ole ollut vaikeuksia täyttää kaikkia omituisia pyyntöjä?"
"Kyllä toki, yhden kerran", sanoi tarjoilija, "noin 20 vuotta sitten, muistan sen vielä hyvin. Meillä oli vieras, joka tilasi eunukinmunia paahtoleivällä. Mutta juuri sinä päivänä meiltä oli paahtoleipä aivan lopussa."