What did Mario use to talk to the Boos?

What did Mario use to talk to the Boos?
- A LuWigi board.

Perussuomalaiseten eduskuntaryhmä meni lämpimänä päivänä jäätelokioskille.
Muut päättivät nuoleskella jäätelöitään, Riikka Purra.

What did Mario use to talk to the Boos?
- A LuWigi board.

Jos minulla herahtaa vesi kielelle kun paistan pekonia, niin herahtaako vegaanille vesi kielelle kun se leikkaa ruohoa?

Oletko koskaan yrittänyt syödä kelloa? Se on hyvin aikaavievää.

Did you hear the rumor about butter?
Well, I'm not going to spread it!

Mikä tarjoaa helpotuksen, kun helleaalto jälleen saapuu?
- OnlyFans

Dear Math, grow up and solve your own problems.

Onko siellä kirkasta vai onko se vain sinun sädekehäsi?

Pieni vanha rouva käveli kadulla raahaten kahta suurta jätesäkkiä. Yksi pusseista repeytyi ja silloin tällöin 20 euron seteli putosi jalkakäytävälle.
Tämän huomattuaan poliisi pysäytti hänet ja sanoi:
- Rouva, tuosta pussista putoaa 20 euron seteleitä.
Pieni vanha rouva sanoi:
- Niinkö? Minun on parasta mennä takaisinpäin, että löydän kaikki tippuneet. Kiitos, että kerroit minulle!
Poliisi jatkaa:
- No no, eipä kiirehditä niin nopeasti. Mistä sait kaikki nuo rahat? Ethän vain sinä varastanut niitä, ethän?
Vanha rouva sanoi:
- Voi ei ei... Kuulehan, juttu on niin, että takapihani on aivan golfkentän vieressä. Monesti miesgolfaajat tulevat ja pissaavat aidassani olevasta pienestä aukosta suoraan kukkapenkkiini. Poliisi raapii ihmeissään päätään.
Rouva jatkaa:
- Ensi se todella kiukutti ja ärsytti minua. Tappaa kukat, ajattelin. Sitten mieleeni juolahti ajatus, miksi en voisi hyötyä tästä? Joten nyt seison usein aidan takana sen aukon luona, hiljaa puutarhasaksien kanssa.
Joka kerta kun joku pistää miehisyytensä aidan aukon läpi, yllätän hänet ja tartun hanskoilla kiinni miehen värkkiin ja sanon: "Kuulehan, pelin henki on nyt tämä! Se on joko 20 euroa tai leikkaan miehisyytesi poikki!"
Poliisi sanoo nauraen:
- Vai semmoinen juttu... Muuten, mitä tuossa toisessa pussissa sitten on?
Vanha rouva vastaa:
- No, siinäpä se. Kaikki eivät maksa...

Kuopiolainen rouva seisoi tikkailla jalkakäytävällä ja pesi omistamansa liikkeen ikkunoita. Poliisi vitsaili ohi mennessään:
- Anteeksi vain rouva, mutta teidän pöksyt näkyvät!
- No jos ne liikennettä haittoo, niin voihan ne heittee poiskin, vastasi rouva.

Lähde: raimotuomainenfi