Poliisipartio sai hälyytyksen Handelsbankenin edustalle

Poliisipartio sai hälyytyksen Handelsbankenin edustalle, jossa makasi eloton mies. Partion sapuessa paikalle totesivat he miehen kuolleeksi. Poliisi aloitti raportin kirjoittamisen: ”Löydetty kuollut mies Had.. Handl… Ha…” ”Ei hitto. Kannetaan se Osuuspankin eteen.”

Jänis menee autokauppaan ja kysyy: ”Onks porkkanoita?” Kauppias katsoo jänistä hölmistyneenä ja ärähtää: ”Ei, tämähän on autokauppa.” Jänis lähtee pois, mutta palaa jälleen seuraavana päivänä kysyen: ”Onks porkkanoita?” Jälleen kauppias vastaa, että porkkanat eivät kuulu autokauppaan. Sama meno jatkuu useamman päivän ajan: joka päivä jänis kysyy ”Onks porkkanoita?” ja joka päivä kauppias kyllästyneenä ilmoittaa, että porkkanoita ei myydä.

Kun jänis jälleen kerran saapuu kauppaan ja kysyy porkkanoita, kauppias lopulta vimmastuneena karjaisee: ”Jos tulet vielä kerrankin kysymään porkkanoita, niin naulaan sinut korvistasi tuohon oveen!” Jänis luikkiin pakoon, mutta palaa seuraavana päivänä kysyen: ”Onks nauloja?” Kauppias vastaa, että ei ole. Jänis tuumaa hetken ja kysyy: ”Onks porkkanoita?”

Nimimerkki: ****
Lähde: Hauskuuus, Instagram

25.02.2022VitsitJaa
Mennään meille, syödään pullaa ja ollaan alasti.

13.11.2022VitsitJaa
Olitko partiossa? Sait sydämeni solmuun.
14.06.2023VitsitJaa
Mikä ero on joulupukilla ja nörtillä?
– Nörtillä ei ole lahjoja.
20.12.2023VitsitJaa
Mistä tietää että jääkaapissa on jääteetä?
– Sen ice tea

Nimimerkki: Oiva
Lähde: Koululainen
04.01.2024VitsitJaa
Mikä on nimeltään Skoda jossa on kattoikkuna?
– Roskalaatikko.

03.01.2021VitsitJaa
Universumi laajentuu, koska se pelkää Chuck Norrisia.

10.08.2020VitsitJaa
Mitä yhteistä on vauvalla ja pallolla?
– Molempia syötetään.

11.12.2020VitsitJaa
Kaljumies juoksi nurkan taakse tukka hulmuten.

05.11.2020VitsitJaa
Miten blondin aivosolut kuolee?
– Yksinään
07.03.2023VitsitJaa