Alokkaat oli laitettu marssimaan tahdissa kasarmia ympäri alikersantin johdolla: – Vasen, vasen, vasen kaks, kol… Kesken kaiken kuului alokkaan ääni: – Herra alikersantti, saisinko käyttää välillä myös oikeaa jalkaa
Mies tuli lääkärin vastaanotolle – Minkälaista vaivaa on? – Pierettää vaan vietävästi koko ajan. Olen tässä nytkin joutunut päästämään jo monta äänetöntä tuhnua saavuttuani huoneeseen. Onneksi nämä ei kuitenkaan haise. – Jahas, no kirjoitan teille reseptin ja tulkaa viikon päästä käymään uudestaan
Mies palaa viikon päästä – Onko tilanne muuttunut? – Edelleen pierettää koko ajan, mutta nyt nää tuhnut on alkanut haisemaan tosi pahalle – Hienoa, saimme hajuaistinne palaamaan. Katsotaanpas sitten niitä korvia.
Vanhempi mies menee lääkäriin sukupuolijuttujen takia. – Niin, että voisikohan tuota minun seksielämääni mitenkään alentaa, hän sanoo. – Alentaa, ihmettelee lääkäri. Nyt minä en oikein ymmärrä. – No, kun sitä on vain päässä ja minä haluaisin sen hiukka alemmas.