Kolme pappia oli puuveneessä ongella

Kolme pappia oli puuveneessä ongella ja aikansa ongittuaan yksi sanoi:
- Minulta loppui madot, käyn rannalta lisää hakemassa. Hän hyppäsi
veneestä ja käveli veden yli rantaan ja tuli takaisin.

Taas he onkivat jonkin aikaa ja toinen sanoi:
- Minultakin loppui madot, käynpä hakemassa rannalta lisää, Hän hyppäsi
myös laidan yli ja käveli vettä pitkin rannalle ja tuli vähän ajan päästä takaisin onkimaan.

No taas kului jonkin aikaa ja kolmas sanoi:
- Nyt minultakin loppui jo madot, minäkin käyn rannalta lisää. Hänkin hyppäsi laidan yli,
mutta upposi samantien ja hukkui siihen.

Toinen veneessä olleista papeista sanoi:
- Hän oli uskossaan todella vahva, muttei tuntenut rannan kiviä.

Vangilla oli karatessa musta vyö

Blondi nukahti baarista tullessaan kotitilansa tienposkeen.
Yön aikana Mansikki könysi viereen makaamaan.
Aamulla herätessään blondin käsi osui lehmän utareisiin, jolloin blondi totesi:
- Viittiskö joku teistä jätkistä heittää mut himaan?

Mitä pappi sanoi kun hyppäsi uima-altaaseen?
- KLOORIA HALLELUJAA!

Basisti oli matkannut Pariisiin. Naisen puute alkoi yllättäen vaivata kesken matkan, joten hän suunnisti lähimpään bordelliin ja alkoi kysellä emännältä hintoja. Kolmannen kerroksen 500 frangia, toisen 200 frangia ja jopa ensimmäisen kerroksen 100 frangia puolelta tunnilta olivat kuitenkin liikaa basistin matkakassalle. Tuskastuneena emäntä lopulta mainitsi kellarissa olevan yhden 10 frangin naisen. Tästä ilahtuneena basisti maksoi ja suuntasi kellariin.
Kellari oli pimeä, mutta eräässä nurkassa näkyi vuode, jolla makasi nainen. Basisti hyppäsi sänkyyn ja hoideltuaan homman suuntasi jälleen portaita ylös. Tiskillä hän totesi emännälle:
- Ilmeisesti alakerran naisella ei ole ollut pitkään aikaan asiakkaita, näytti tekevän hänelle niin hyvää, että vesi valui silmistä.
Emäntä huusi takahuoneeseen:
- Jacques hei, käypä tyhjentämässä alakerran nainen - kuuluu olevan täynnä!

Mitä hukattua naisoletettu huumeidenkäyttäjä voi löytää kaupan kassahihnalta?
- Sannan Marin

Eräänä päivänä kaksi pikkupoikaa menivät tavarataloon ja ottivat paketin tampooneja ja menivät kassalle. Kassa kysyi vanhemmalta pojalta: "Poika, kuinka vanha sinä olet"? Poika vastasi: "Kahdeksan". Kassa jatkoi: "Tiedätkö mihin näitä käytetään"? Poika vastasi:"En oikeastaan, mutta ne eivät tulekaan minulle vaan veljelleni. Hän on neljän ja me näimme tv-mainoksesta, että kun käyttää näitä, niin pystyy uimaan ja pyöräilemään. Veljeni ei osaa vielä kumpaakaan".

A woman decides to have a facelift for her 50th birthday. She spends $15,000 and looks sensational.
On her way home, she stops at a newsstand to buy a newspaper. Before leaving, she says to the clerk: "I hope you don't mind my asking, but how old do you think I am?"
"About 32." is the reply.
"Nope! I'm exactly 50.", the woman says happily.
A little while later she goes into McDonald's and asks the counter girl the very same question.
The girl replies: "I'd guess about 29."
The woman replies with a big smile: "Nope, I'm 50."
Now she's feeling really good about herself. She stops at a candy shop on her way down the street.
She goes up to the counter to get some mints and asks the assistant the same burning question.
The clerk responds: "Oh, I'd say 30."
Again she proudly responds: "I'm 50, but thank you!"
While waiting for the bus to go home, she asks an old man waiting next to her the same question.
He replies, "Lady, I'm 78 and my eyesight is going. Although, when I was young there was a sure-fire way to tell how old a woman was.
It sounds very forward, but it requires you to let me put my hands under your bra. Then, and only then I can tell you EXACTLY how old you are."
They wait in silence on the empty street until her curiosity gets the better of her. She finally blurts out: "What the hell, go ahead."
He slips both of his hands under her blouse and begins to feel around very slowly and carefully. He bounces and weighs each breast.
After a couple of minutes of this, she says: "Okay, okay.....How old am I?"
He completes one last squeeze of her breasts, removes his hands, and says: "Madam, you are 50."
Stunned and amazed, the woman says: "That was incredible, how could you tell?"
"I was behind you at McDonald's.", he says.

Blondi jätti autonsa raemyrskyyn. Kun myrsky oli ohitse, hän tarkisti auton ja huomasi, että se oli täynnä pieniä lommoja.
Hän meni paikalliseen autokorjaamoon ja tiedusteli kuinka ongelma korjaantuisi. Mekaanikko kehotti blondia
puhaltamaan pakoputkeen poistaakseen lommot. Blondi ajoi kotiin ja teki työtä käskettyä, jolloin toinen blondi sattui paikalle.
- Mitä sinä teet?
- Puhallan pakoputkeen, jotta lommot katoaisivat.
- Tyhmä! Eihän se toimi ennen kuin laitat ikkunat kiinni.

Mistä voi päätellä, että savolaiset olivat jo kivikaudella hyvin selvillä asbestin terveyshaitoista?
- Savon asbestikeramiikka on nimeltään Pöljän keramiikka.

Lähde: raimotuomainenfi

Mikä on nekrofiilin lempikauppa?
-The Bodyshop