Etsin mukavaa nojatuolia, jossa voisin rentoutua työpäivän jälkeen. – "Valitettavasti tämä on Jyväskylä. Meillä on tarjolla vain kolmijalkaisia jakkaroita, jotka näyttävät upeilta valokuvissa, mutta aiheuttavat välilevyn pullistuman viidessä minuutissa."
Pikkupojat kertoivat kun isät olivat kotona ja tekivät etätöitä. Siihen pikku-Jeesus kertoi että isä tekee etätöitä taivaasta käsin. Toiset siihen: Älä helvetissä !
Melissa pitelee vatsaansa kaksin käsin, ja näyttää tuskaiselta.
- Oletko syönyt jotain pilaantunutta? Kaverinsa kysyi
- Todennäköisesti. Se taisi olla se viimeinen luumu. Kaikki muut 67 luumua olivat hyviä!Nimimerkki: Fisu94cat
Hyviä syitä olla suomalainen: - Puhut useita vieraita kieliä vuolaasti (kännissä). - Voit hymyillä ja keskustella vapaasti (kännissä). - Voit osallistua viikonloppuisin kansallisurheiluun (tapella kännissä nakkikioskijonossa). - Pystyt ryyppäämään vielä lisää, vaikka olisit lähellä koomaa. - Voit harrastaa vesiurheilua sepalus auki (ja hukkua kännissä). - Sinulle tarjoillaan ravintolassa, vaikka et enää pysyisi pystyssä. - Voi tulla erittäin vihaiseksi tai ekstaattisen onnelliseksi sanomatta sanakaan tai että kukaan puhuu sinulle (kännissä). - Ongelmatilanteessa voit lähteä märälle lounaalle ja unohtaa koko jutun. - Et tarvitse lääkäriä kuolemansairaanakaan, menet vain baariin. - Virkistykseksi voit mennä saunaan, juoda runsaasti alkoholia ja syödä rasvamakkaraa. Viis verenpaineesta