- Asianajajat eivät pidä niitä hauskoina, ja muut taas eivät pidä niitä vitsinä!
Nimimerkki: Risto-Juhani
Lähde: Vitsi on julkaistu Seiska.fi
Eräänä päivänä Keijon tietokone herjasi Keijolle: "Create new password".
Suuressa miehisyydessään Keijo vaihtoi hymyillen salasanaksi "penis".
Hymy kuitenkin hyytyi, kun tietokone ilmoitti salasanan laadusta:
"Sorry, your password is not long enough!"
Tapahtui meren rannalla melko lähellä rantaa. Osku ja Ismo olivat purjehtimassa, kaunis sää kun oli. Lähellä surffaili nuori mies surffilaudallaan yhtäkkiä horjahtaen veteen. Kaverukset siinä purjepaatissaan vähän aikaa seurasivat tilannetta. Kun surffaaja ei vaan meinannut nousta pintaan, reippaat kaveruksemme Osku ja Ismo hyppäsivät pelastamaan pudonnutta nuorta miestä.
Aikansa sinileväisessä vedessä sukellettuaan, Ismo löysi miehen ja sai siitä otteen. Ei muuta kuin kaveri laudalle ja elvyttämään. Ismo huohotti niin paljon, että Osku aloitti puhalluselvytyksen. Mutta ei henki niin helposti vain palaa, vaikka olisi hyvinkin ensiaputaitoinen.
Hetken päästä Osku tokaisi kaverilleen: "H-tti kun jätkä haisee pahalle!" Tähän Ismo lakonisesti totesi: "Ei ihmekään, on tainnut kaveri olla pohjassa vähän pidempään..." Oskua alkoi hatuttamaan kysyen Ismolta miksi? "No kun sillä on vielä luistimetkin jalassa..."
- Voe helevetti, nyt on kokki oksentanna minun pannukakulle!
Supplies!
Merikrotti tervehti: "Heippa, mitäs valaskala".
Sinivalas tuohtui ja sanoi, "Anteeksi nyt vaan, mutta
minä en ole KALA. Minä olen nisäkäs".
Merikrotti siihen että: "no whatever, mennäänkö grillaamaan!"
Luulin, että tähdet kuuluvat sinne.
se on hyvää poikaystävämatskua!