Mikä on hauskempaa kuin heittää lapsia katolta?

Mikä on hauskempaa kuin heittää lapsia katolta?
– Ottaa talikolla vastaan.

Nimimerkki: @leppanentopi

Naamioitumisen mestari meni sukkana läpi turvatarkastuksesta.

10.09.2020VitsitJaa
Kaunis blondi oli uimarannalla, ja sylissään hänellä oli pieni ja suloinen kissanpentu. Paikalle tuli nuori mies kameran kanssa ja sanoi:
– Päivää neiti. Olen 7päivää-lehden valokuvaaja. Saanko ottaa kuvan tuosta pienestä karvapallostanne?
– Tottakai. Hmm… Mutta mihin minä laitan tämän kissan siksi aikaa?

16.07.2021VitsitJaa
Puistonpenkillä istuu 3 naista jäätelöpuikkoja syöden. Yksi imeskelee, yksi nuolee ja yksi pureskelee jäätelöä. Kuka naisista on naimisissa?
– Se jolla on sormus.

18.12.2020VitsitJaa
Mainostauko alkaa!
Mainostauko loppui!
Pikku-Kalle tulee kouluun tunnin myöhässä. Opettaja kysyy miksi Kalle tuli myöhässä. ”Myöhästyin koska minut ryöstettiin matkalla.” ”No mitä sinulta vietiin?” ”Läksyt.”

14.09.2020VitsitJaa
1. He saavat pitää sukunimensä koko elämänsä ajan
2. Viikon loma sujuu hyvin samoissa farkuissa
3. Jos joku unohtaa kutsua heidät juhliin, he jatkavat
silti ystävyyttä
4. Sama hiustyyli kelpaa aina
5. Ostokset onnistuvat koko perheelle alle viidessä minuutissa
6. Jos mies näkee juhlissa toisella miehellä samanlaisen paidan,
se ei nolota, vaan heistä tulee kavereita.

29.10.2022VitsitJaa
Turkulaiset veljekset Sven ja Åke päättivät tehdä oikein kunnon metsästysreissun Afrikkaan. Matka varattiin ja reissupäivä koitti. Afrikan savanneille saavuttuaan veljekset päättivät hajaantua erikseen paremman saaliin toivossa. Vaikka Turusta olivatkin, sopivat kuitenkin pienenä varokeinona että jos jompikumpi joutuu hätään tai he eivät löydä toisiaan, niin ammutaan ilmaan ja näin toinen voi paikantaa toisen.

No päivä kului poikien etsiessä saalista kumpikin omalla tahollaan. Kun ilta sitten alkoi laskeutua savannin ylle ja julmat pedot heräilivät puskistaan, eivätkä veljekset olleet toisiinsa törmänneet, alkoi Sven hieman hätääntyä ja ampui ilmaan. Odotteli aikansa, mutta kun veikkaa ei näkynyt eikä kuulunut, hän päätti ampua uudestaan ilmaan. Taas kului pitkä tovi, eikä Åkesta havaintoakaan.

Juuri kun Sven oli ampumassa vielä kerran ilmaan, Åke ilmaantui paikalle kuin tyhjästä. Sven huokaisi hartaasti ja sanoi: ”Hyvä että tulit, minulla on enää yksi nuoli jäljellä.”

03.01.2021VitsitJaa
Kaksi mummoa meni mustikkaan. Toinen ei mahtunut.

25.07.2020VitsitJaa
Mainostauko alkaa!
Mainostauko loppui!
Mitä eroa on blondilla ja pankkikortilla?
– Pankkikortilla on oma muisti
16.04.2023VitsitJaa
Olet minulle kuin ilmaa. En voi elää ilman sinua.

16.11.2022VitsitJaa
Mitä pappi sanoi vihkiessään kaksi saimaannorppaa?

Älkää hyljeksikö toisianne

18.10.2020VitsitJaa
Mainostauko alkaa!
Mainostauko loppui!