Blondi oli shoppailemassa antiikkikaupassa

Blondi oli shoppailemassa antiikkikaupassa ja tiputti vahingossa lattialle suuren
maljakon, joka meni äänekkäästi aivan pieniksi palasiksi. Myyjä ryntäsi
hätääntyneenä paikalle huutaen.
– Hyvä luoja! Tuo maljakko oli 150 vuotta vanha.
– Luojan kiitos! Minä jo pelästyin, että se on aivan uusi.
Millä laihialainen tekee permanentin?
– Permanenttitussilla.
27.06.2025VitsitJaa
Mikä tuli USA:n jälkeen?

– USB

Lähde: https://www.youtube.com/watch?v=Bpf4MrCgZ0o

18.01.2022VitsitJaa
Suomalainen, ruotsalainen, norjalainen, britti, ja amerikkalainen olivat lentokoneessa.
Yhtä äkkiä koneeseen tuli vika ja kone alkoi täristä. Lentäjä huusi, että lastin painoa piti vähentää. Jonkun pitäisi hypätä.

Britti käveli ovelle, avasi sen, ja huusi: ”For queen!” hypäten samalla ulos.
Lentäjä sanoi, että painoa pitäisi edelleen vähentää. Amerikkalainen käveli ovelle, huusi ”For uncle Sam!” ja hyppäsi.
Lentäjä huusi, että vielä yhden piti hypätä. Suomalainen ja norjalainen katsoivat toisiaan, huusivat ”Pohjoisen yhteistyön puolesta!” ja heittävät ruotsalaisen koneesta.

20.01.2021VitsitJaa
Mikä on Keski-Aasian suurin ja tunnetuin
kasino-operaattori?
– Ti-bet.
27.02.2023VitsitJaa
Muut olivat parkkipaikkoja, Sakari Puisto.
28.10.2023VitsitJaa
Nuori nainen oli kovasti halukas oppimaan golfia, ja meni tietenkin alan kurssille. Mutta voi, neiti ei millään tahtonut osua palloon eikä muutenkaan oppia edes alkeita, ja opettajakin alkoi jo hermostua:
– Ei tästä tällä tavalla mitään tule, neiti Näpsä. Muut oppilaamme ovat kehittyneet jo valtavasti, te ette sen sijaan ole vielä kertaakaan edes osunut palloon. En ymmärrä, mitä teidän kanssanne pitäisi tehdä?
– Ehkä otteeni mailasta on väärä?
– Se voisi olla yksi syy. Kokeilkaapa seuraavaa: tarttukaa mailaan kuin se olisi sulhasenne penis ja koettakaan sitten osua palloon, ehdotti opettaja piruillakseen ja jo väsyneenä koko touhuun.
Neiti teki kuten opettaja käski, ja kohta lensi pallo komeassa kaaressa kauas kohti reikää. Opettaja hieraisi silmiään, nielaisi kerran ja sanoi:
– Oikein hyvä lyönti, neiti Näpsä. Ottakaapa se maila nyt suustanne ja yrittäkää heilauttaa sitä käsin.

22.11.2020VitsitJaa
Nuoret miehet olivat matkalla lavatansseihin. Poltinkoskella he huomasivat, että varusteista puuttui se tärkein.
Miehet poikkesivat kyläkauppaan ja sanoivat kauppiaalle, että ostetaan paketti juomunäkkiä.
Kauppias tuli takaisin ja sanoi: valitettavasti meiltä löytyy vain koulunäkkia.
06.05.2024VitsitJaa
Miksi orava ei ole hyvä matikassa?
– Siinä on liikaa pähkinöitä purtavaksi.
23.06.2024VitsitJaa
Sinulla on upea hymy!
18.09.2023VitsitJaa
Kuka huolehtii sinfoniaorkesterin taukoajoista?
– Huilisti
27.11.2023VitsitJaa